Sieviešu dienas ballīte Partybus

“Šī diena veltīta visām sievietēm, neatkarīgi no to sociālā vai bioloģiskā statusa, tikai tāpēc, ka viņas ir sievietes,” saka visu zinošā WIKIpedia.

Šī diena ir visām jums – mammām, māsām, draudzenēm, paziņām, kaimiņienēm,  pretīmnācējām, un visām, visām sievietēm. “This is a man’s world But it wouldn’t be nothing, nothing without a woman or a girl” dzied Džeims Brauns dziesmā “It’s A Man’s Man’s Man’s World”

YouTube Preview Image

Starptautiskā sieviešu diena tiek svinēta 8. martā, kad puiši meitenēm raksta dzejoļus, iemīlējušies čaļi meitenēm sūta sieviešu dienas pantiņus un galu galā vakarā vīri sievām nes puķes, un parūpējas par romantiskām vakariņām.

Sveicieni Sieviešu dienā ir nododami arī citādāk. Ko jūs teiktu par Sieviešu dienas ballīti Party busā? Nepierasti, bet ne unikāli. Tāpat kā meitenes dekorē Partybus savām vecmeitu ballītēm vai Kāzām, tā Sieviešu dienā tas ir sagatavojams šīs dienas ballītei.

 

Vēl no WIKIpedia: Saskaņā ar iesakņojušos mītu, 8. martu kā sieviešu solidaritātes cīņā par sieviešu tiesībām dienu sākuši svinēt pateicoties 1857. gada 8. marta notikumiem Ņujorkā. Tad ielās izgājušas sašutušās tekstilrūpniecībā strādājošās sievietes protestēt pret pārlieku smagajiem darba apstākļiem, pārlieku ilgo darba dienu un neadekvāti mazo samaksu par darbu. Policija demonstrāciju esot izklīdinājusi ar šāvieniem, vairāki desmiti protestētāju nogalinātas vai ievainotas. Savukārt kreisās partijas visā pasaulē šos notikumus sākušas pieminēt – sākumā kā sēru dienu, pēc tam kā sieviešu solidaritātes dienu.Vēsturniekiem nav izdevies rast pierādījumus, ka kas tāds Ņujorkā 1857. gada 8. martā būtu noticis. Mīts radās XX gs. 60. gados PSRS, lai piesaistītu Starptautisko sieviešu dienu šajā valstī valdošajai ideoloģijai.

Leave a Reply